Co to jest VPN?

VPN to skrót od Virtual Private Network, czyli usługi, która szyfruje połączenie internetowe i tworzy tunel bezpieczeństwa (lub tunel VPN) dla ruchu danych. Oznacza to, że osoby trzecie nie mogą szpiegować Twojego ruchu internetowego ani adresu IP, niezależnie od tego, czy są to hakerzy, rząd czy dostawca usług internetowych.

Co to jest VPN?

VPN wykorzystuje bezpieczne, szyfrowane połączenie proxy z zewnętrznym serwerem, przez który cały ruch danych jest filtrowany anonimowo. Oznacza to, że przeglądasz Internet anonimowo i bezpiecznie, a osobom postronnym wydaje się, że przeglądasz Internet z kraju, w którym znajduje się serwer, co umożliwia dostęp do witryn i usług specyficznych dla danego kraju.

Ile kosztuje usługa VPN?

Koszt VPN jest tani w porównaniu z innymi rodzajami usług bezpieczeństwa i ubezpieczeń, ponieważ możliwe jest uzyskanie doskonałej usługi VPN za zaledwie kilka euro miesięcznie. Istnieją jednak szerokie przedziały cenowe i różne dodatki, dlatego stworzyliśmy tę stronę porównawczą dla różnych usług VPN.

Porównanie VPN

Porównaliśmy najlepsze usługi VPN na rynku pod względem ich ceny, funkcji, zasięgu i liczby urządzeń, na których można je zarejestrować w ramach jednej subskrypcji. Aby być najlepszą, usługa VPN powinna być tania, szybka i bezpieczna. Porównujemy tylko niezawodne, niedrogie, dobrze znane i przyjazne dla użytkownika usługi, dzięki czemu wybór jest łatwy.


Przed czym chroni VPN?

Prywatność i bezpieczeństwo:
Marketerzy, firmy, rządy, trolle internetowe, złodzieje tożsamości, hakerzy i wiele innych osób chce uzyskać informacje o użytkowniku. VPN chroni i szyfruje ruch, w tym hasła, dane bankowe, adresy IP i inne poufne informacje.

Unikaj cenzury:
Szkoły, miejsca pracy i kraje mogą blokować dostęp do niektórych stron internetowych. Usługa VPN pozwala ominąć cenzurę.

Unikaj blokowania geograficznego:
Niektóre witryny umożliwiają dostęp tylko wtedy, gdy użytkownik znajduje się w określonym kraju. VPN pozwala łączyć się z witrynami internetowymi w prawie każdym kraju, którego potrzebujesz.

Pobieranie poufnych plików:
Pobieranie niektórych informacji jest nielegalne, na przykład jeśli są to materiały chronione prawem autorskim. VPN maskuje to, co przesyłasz lub pobierasz w domu, niezależnie od tego, czy są to torrenty, treści dla dorosłych czy tajne dokumenty.

Czy potrzebuję VPN?

Tak, jeśli dbasz o swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Powiedzmy, że codziennie piszesz bardzo osobisty pamiętnik, w którym gromadzisz wszystkie swoje najgłębsze sekrety. Oczywiście nie chciałbyś, aby ktokolwiek czytał go bez pozwolenia. Twój smartfon i laptop mają jeszcze więcej informacji o tobie i twoim życiu osobistym niż twój pamiętnik, więc upewnij się, że nie są one dostępne dla każdego i jego babci!

Jeśli często korzystasz z otwartych sieci bezprzewodowych za pomocą telefonu komórkowego, powinieneś wiedzieć, że Twój ruch jest stosunkowo łatwy do monitorowania, w tym hasła i inne poufne informacje. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia, jest to kwestia prywatności i bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz czuć się bezpieczniej w Internecie, zdecydowanie zalecamy korzystanie z VPN, najlepiej w połączeniu z zaporą ogniową, dobrym programem antywirusowym i zdrową dawką zdrowego rozsądku. Jest to również najlepszy sposób na uzyskanie dostępu do treści specyficznych dla regionu w Internecie. Na przykład, jeśli chcesz oglądać amerykański Netflix z Polski lub zagraniczne kanały telewizyjne z zagranicy, wystarczy połączyć się przez VPN z odpowiednim serwerem.


Najlepsza usługa VPN

NordVPN to najlepsza i najtańsza usługa w sieci!

NordVPN-logo-293-new

✓ Najlepsza obsługa klienta
✓ Najbezpieczniejsza sieć VPN
✓ Więcej rozrywki telewizyjnej
✓ Więcej sportu
✓ Szybkie połączenia
✓ Bezpieczeństwo danych

Oferta!Oferta!

Płatna lub darmowa sieć VPN?

Istnieją darmowe usługi VPN w Internecie, które są faktycznie w 100% bezpłatne, ale zawsze są one ograniczone na jeden lub więcej sposobów. Może to oznaczać dzienne ograniczenia transferu danych, limity czasowe, bardzo niewiele krajów do przeglądania, wolne prędkości transferu i fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli usługa jest bezpłatna, użytkownik jest często produktem, ponieważ informacje o jego nawykach internetowych mogą zostać sprzedane firmie marketingowej. Ponadto wiele bezpłatnych usług VPN jest blokowanych przez serwisy takie jak Netflix, ponieważ korzysta z nich tak wiele osób. Z reguły najtańsza usługa VPN jest zawsze lepsza niż ta, która jest bezpłatna.

Jak wybrać VPN?

Znalezienie odpowiedniej sieci VPN jest łatwe, zwłaszcza że wszystko, co polecamy, spełnia nasze standardy w zakresie obsługi klienta, ceny, warunków, cen, poziomu szyfrowania, dostępności serwerów itp. Musisz tylko zadać sobie pytanie, czy potrzebujesz:

  • Dostępu do/z określonych krajów?
  • Dostępu do określonej usługi?
  • Ochrony wielu urządzeń?
  • Ochrony specjalnego urządzenia?
  • Wbudowanego programu antywirusowy?

 
Dzieje się tak, ponieważ istnieją pewne różnice między VPN. Wszystkie polecane przez nas usługi obsługują komputery PC, iOS i Android, ale niektóre oferują również ochronę konsol do gier, urządzeń pamięci masowej lub innych urządzeń multimedialnych. W niektórych przypadkach można również połączyć program antywirusowy z siecią VPN, aby uzyskać niewielką zniżkę na obie usługi.


Czy Internet jest szybki dzięki VPN?

Dobra usługa VPN nie wpływa na prędkość Internetu, a przynajmniej nie zauważalnie. Serwery proxy mają złą reputację pod względem prędkości transferu, ale ta reputacja wynika z niewiarygodnych bezpłatnych usług. Usługi, za które płacisz, są zwykle błyskawiczne, a wszystko, co polecamy, gwarantuje najwyższą klasę.

Na przykład, polecane przez nas sieci VPN oferują doskonałe wrażenia podczas pobierania torrentów, łączenia się z siecią w miejscu pracy, przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix lub grania w gry. Należy pamiętać, że nawet niektórzy dostawcy usług internetowych mogą celowo ograniczać połączenia, jeśli są one używane do pewnych rzeczy, ale szyfrowanie całkowicie to ominie.

Czy naprawdę mogę bezpiecznie surfować?

Nie ma sposobu, aby zapewnić 100% ochronę online, ale istnieje kilka prostych kroków, które można podjąć, aby być znacznie bezpieczniejszym niż przeciętny internauta. Jednym z głównych kroków jest korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej do łączenia się z Internetem.

Wiele aplikacji zbiera również (mniej lub bardziej) anonimowe informacje o użytkowniku. Powinieneś wybrać usługę VPN od firmy, która nigdy nie przechowuje ani nie ujawnia twoich informacji stronom trzecim. Polecane przez nas sieci VPN minimalizują ryzyko wycieków IP, wycieków DNS i innych potencjalnych problemów.

Jak znaleźć najlepszą sieć VPN?

Oczywiście tutaj, na VPN-POLSKA.pl! Założyliśmy tę stronę, aby pomóc Ci znaleźć usługę VPN, która najbardziej Ci odpowiada. Ponieważ polecamy tylko najlepsze aplikacje na rynku, z pewnością będziesz zadowolony z każdej opcji – po prostu sprawdź nasze recenzje, aby uzyskać więcej informacji o ich funkcjach.

Jak zainstalować VPN?

Instalacja VPN jest łatwa i działa w taki sam sposób, jak instalacja dowolnej innej aplikacji, więc nie jest wymagana żadna wiedza techniczna. Wystarczy wybrać rekomendowaną usługę VPN, zasubskrybować i zarejestrować konto, pobrać i zainstalować aplikację na swoim urządzeniu, wybrać serwer i gotowe!

Najlepsze VPN

1.
NordVPN-logo-293-new

✓ Najlepszy ogólny VPN!
✓ Nasz pierwszy wybór!
✓ Najszybsza sieć VPN na rynku!

2.
surfshark-vpn-logo

✓ Nasz wybór numer dwa!
✓ Świetny stosunek ceny do jakości!

3.
cyberghost-vpn-logo

✓ VPN w przystępnej cenie!
✓ Świetne dla urządzeń mobilnych